ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ [ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023]

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ – ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

Σύμφωνα  με το ΝΟΜΟ  ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 4777

Για την εγγραφή των μαθητών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου εφαρμόζεται η ακόλουθη διαδικασία:

Από την 1η έως την 20ή Μαρτίου  οι γονείς και κηδεμόνες υποβάλλουν σχετικές αιτήσεις-υπεύθυνες δηλώσεις εγγραφής στο δημοτικό σχολείο που ανήκουν σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας, προσκομίζοντας:

αα) βεβαίωση φοίτησης από το νηπιαγωγείο,

ββ) αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή,

γγ) το ατομικό δελτίο υγείας μαθητή και

δδ) το βιβλιάριο υγείας ή άλλο στοιχείο από το οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

Αιτήσεις εγγραφής δύνανται να υποβάλλουν και γονείς ή κηδεμόνες που διαμένουν εκτός σχολικής περιφέρειας, εφόσον στο σχολείο φοιτούν ήδη αδέλφια του προς εγγραφή μαθητή.

Σχολική Περιφέρεια του 11ου Δημοτικού Σχολείου

Το τμήμα της πόλης που περικλείεται από τις οδούς:

Εθνικής Αντίστασης – Σπετσεροπούλου – Δεληγιάννη –

28ης Οκτωβρίου – Επαμεινώνδα – Οπλαρχηγού Σεχιώτη – Καλαβρύτων – Εθνικής Αντίστασης ως το σημείο τομής με Σπετσεροπούλου

Τηλέφωνο επικοινωνίας για συνάντηση: 2710 225836

21 Φεβρουαρίου 2022

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Φωτεινή Βαρτζιώτη

Ανακυκλώνουμε, φροντίζουμε το περιβάλλον και κερδίζουμε!

Το Σχολείο μας συμμετέχει  στην ομάδα των Μεγάλων-μικρών κυνηγών μπαταριών!

Μαζεύουμε   μπαταρίες, τις ανακυκλώνουμε και…

γιατί όχι; μπορεί και να  κερδίσουμε

στο 1ο Πανελλήνιο Σχολικό Τουρνουά Ανακύκλωσης Μπαταριών

και να διεκδικήσουμε τα μεγάλα έπαθλα!

Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2022

Οι μαθητές της Γ΄ τάξης του 11ου Δημοτικού Σχολείου Τρίπολης παρακολούθησαν την εκδήλωση για μικρά παιδιά Δημοτικού που διοργάνωσε το Ελληνικό και το Κυπριακό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου με αφορμή τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2022 την Τετάρτη 9/2 .

Στη διαδικτυακή εκδήλωση που συμμετείχαν ισάριθμα σχολεία από την Ελλάδα και την Κύπρο, μέσα από παραμύθια τα παιδιά ενημερώθηκαν για την ασφαλή χρήση του διαδικτύου.