ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019-2020

(από 6 έως 20 Μαΐου)

Σχολική Περιφέρεια του 11ου Δημοτικού Σχολείου είναι

το τμήμα της πόλης που περικλείεται από τις οδούς:

Εθνικής Αντίστασης – Σπετσεροπούλου – Δεληγιάννη –

28ης Οκτωβρίου – Επαμεινώνδα – Οπλαρχηγού Σεχιώτη –

Καλαβρύτων – Εθνικής Αντίστασης ως το σημείο τομής με Σπετσεροπούλου

Δικαιολογητικά:

1. Πιστοποιητικό Γέννησης (αναζητείται από το σχολείο)
  2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή παρέχεται από το σχολείο και συμπληρώνεται από γιατρούς, ιδιώτες ή συμβεβλημένους με τον Ε.Ο.Π.Υ.Υ. Την ευθύνη υπογραφής του εντύπου έχουν οι γιατροί
  4. Αποδεικτικό Διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή (φωτοτυπία ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή ΔΕΥΑΤ ή ΑΑΔΕ)
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Φωτεινή Βαρτζιώτη

Χελιδονίσματα

Καλωσόρισμα στην Άνοιξη και στα χελιδόνια για τα παιδιά της Α΄και της Γ΄τάξης του Σχολείου μας, με την βοήθεια των Κέντρων Περιβαλλοντικής Ενημέρωσης του ΦΔΠΜΜΜ.

Στόχος ήταν  να ευαισθητοποιηθούν τα παιδιά για τον ερχομό των χελιδονιών, τις απειλές που αντιμετωπίζουν στο δύσκολο ταξίδι της μετανάστευσης αλλά και εμπράκτως να τα βοηθήσουμε φτιάχνοντας για αυτά φωλιές από πηλό, Στο πλαίσιο των χελιδονισμάτων τα στελέχη του ΦΔΠΜΜΜ επισκέφθηκαν επιλεγμένα σχολεία, και το δικό μας (28/3).